петък , ноември 24 2017

Берое загуби и втората си среща в Правец

Берое отстъпи на Лукойл Академик с 82:73. Това беше и втората загуба на „зелено-белите“ във финалната фаза от тазгодишните плейофи. Така възпитаниците на Тони Дечев са на победа от спечелването трета поредна титла в първенството, като следващият двубой ще се изиграе в Спортна Зала „ДЗУ“, Стара Загора на 27.02.2017 от 18,00.

Резултатът за гостите бе открит от Дани Гибсън, като само след секунди Омари Гудул успя да върне две точки в подкошието. През остатъка от частта надмощие взе отбора на домакините, който поведе с цели 7 точки, след като Христо Захариев бе точен от тройката. Първата четвърт завърши при резултат 19:15 в полза на Лукойл Академик.

Берое записа силна втора четвърт. За три минути игра „зелено-белият“ тим успя да стопи своя пасив и дори да поведе с 5 точки(19:24) След поредица от грешки на домакините и реализирани атаки на Берое Тони Дечев бе принуден да използва правото си на едноминутно прекъсване. Берое продължи с добрата си игра и след таймаута. Студентите намалиха пасива, но не успяха да поведат в резултата. Двата тима се оттеглиха на почивката при аванс една точка за гостите- 36:37.

След почивката Лукойл Академик възвърна силната си игра и успя да обърне резултата в своя полза. На няколко пъти „зелено-белите“ се връщаха в мача, след като записаха много силни изяви както в защита, така и в атака. Берое натрупа много бързо пет отборни нарушения, което помогна на домакините да увеличат разликата си. 10 минути преди края на мача те водиха с 9 точки- 60:51.

Възпитаниците на Любомир Минчев не успяха да намерят своя ритъм и през последната четвърт. Грешки направиха и двата отбора като за 4 минути бяха отбелязани само 5 точки и от двата тима. Двубоят се нажежи към края си, след като бе отсъдено техническо нарушение на Тони Дечев. Берое успя да намали пасива си на 8 точки 2 минути преди края, но до обрат не се стигна и така срещата приключи с победа на домакините- 82:73