вторник , декември 18 2018

2 oт 2 за Берое при подрастващите тази неделя

2 победи за подрастващите на Берое тази неделя. В едната среща юношите победиха отбора на Розова долина с 68:66, а само часове след това кадетите се наложиха над Пловдив баскетбол със 109:24 .

В първата среща юношите на Берое успяха да победят отбора на Розова долина с минималното 68:66. 4 минути преди края на третата част тимът от Казанлък водеше със 7 точки, но беройци успяха да наваксат този пасив. Секунди преди края на двубоя резултатът бе 66:66. Две точки със сирената отбеляза Евгени Василев и така „зелено-белите“ успяха да измъкнат победата, без да влизат в продължения. 24 точки успя да отбележи Евгени Василев, а 13 добави Злати Стоянов. В момента юношите заемат пета позиция в зона Югоизток. На шеста позиция е отборът на Розова долина, а на четвърта е този на Академик Бултекс 99.

В по-късната неделна среща кадетите разгромиха отбора на Пловдив баскетбол със 109:24. С добрата си игра в защита те позволиха на съперника да отбележи само 13 точки първото полувреме и 11 във второто. 34 точки отбеляза Александър Болашиков, а по 14 точки добавиха Петър Тояганов и Мартин Пеев. С тази победа кадетите изместиха отбора на Делфин Бургас и са на четвърта позиция в класирането на зона Югоизток.