събота , август 18 2018

Берое с исторически финал в турнира за Купата

Берое се класира за първи път на финал в турнира Купата на България. „Зелено-белите“ изиграха много силен полуфинал, побеждавайки отбора на Академик Бултекс 99 с 65:83.

Берое записа серия от 0:6 в началото на срещата преди домакините да успеят да отблележат първия си кош. Слаба успеваемост от тройката за Академик Бултекс 99 помогна Берое да спечели първата част с 11:20. Най-силно гостите играха във втората част, когато вкараха 35 точки. Това осигури на „зелено-белите“ аванс от 24 точки на полувремето. След почивката беройци продължиха да доминират. Тимът успя да спре голямата звезда на домакините Джордан Семпъм, което оказа своята дума за изхода от двубоя.

За гостите най-полезен беше Омари Гудул, отбелязвайки 16 и 12 борби. Шейн Гибсън добави 13 точки и 6 борби. С 20 точки и 11 борби остана номер 45 от домакините Джордан Семпъл.