понеделник , май 20 2019

Берое започва подготовка за мача с Левски

Играчите на Берое започват днес подготовка за предстоящия двубой с Левски от 11-я кръг на първенството в НБЛ. Срещата е на 22 декември от 19.00 часа в зала ДЗУ в Стара Загора и е последният домакински двубой за „зелено-белите“ за 2016 г.

Вчера баскетболистите на старозагорци получиха почивен ден след тежкия двубой във Варна в събота. Днес играчите ще тренират двуразово.

Двата тима вече изиграха един двубой помежду си този сезон. Във втория кръг в края на октомври Левски изненадващо спечели с 85:81 като домакин след 37 точки на капитана си Павел Иванов.

Очаква се дебют пред публиката в Стара Загора в четвъртък да направи новото попълнение на Берое Брандис Рос. Американският гард пристигна в средата на миналата седмица и вече записа първи минути с екипа на „зелено-белите“ при гостуването на Черно море Тича във Варна.

Берое е на второ място в класирането с шест победи и три поражения в изиграните си 9 мача. Със същите показатели е и Академик Бултекс 99, който в последния кръг спечели срещу Лукойл Академик. Левски е последен в подреждането с едва два успеха и седем поражения.