сряда , април 24 2019

Любо Минчев: Това все пак е само един мач

Старши треньорът на Берое Любо Минчев бе доста критичен към изявите на играчите в двубоя срещу Академик Бултекс 99. Срещата в Пловдив завърши с успех за домакините с 86:80.

„Поздравявам отбора на Академик-играха и се бориха до последно. Смятам, че ние през второто полувреме показахме много по-слаба игра, специално в защита. За мен отбора от Пловдив няма възможностите да вкара 55 точки за едно полувреме.

Мисля, че това бе основния проблем.

Накрая докарахме двубоя до равен резултат, а това неминуемо играе положителна роля за домакините. Те започнаха да си вярват, да играят с повече ентусиазъм, влезнаха някои стрелби през ръка, но има го и това в баскетбола.

Съжалявам само, че се борихме толкова много в предните мачове, при това с доста добра игра и срещу силни съперници, а срещу Академик, без да искам да кажа нещо за съперника, играхме доста по-слабо.

Но пък това е възможност да видим, че когато не сме на максимума, дори и за едно полувреме, губим мача.

Ние играем мач за мач. Това все пак е само един двубой. Шампионатът не свършва, продължава. Може и доста да боли, да е неприятно, но има още доста срещи”, коментира Любо Минчев.

„Искам да поздравя момчетата за отговорността, която поеха, но само през второто полувреме. В никакъв случай не съм доволен от първото полувреме. Играхме под възможностите си. На полувремето си поговорихме сериозно в съблекалнята, че трябва да са истински мъже и да играят за публиката, при това без значение дали ще спечелим или ще загубим.

През второто полувреме те показаха, че имат характер и могат да радват пловдивските фенове.

Победата срещу Берое обаче се дължи изцяло на защитата. Върху това обаче работим от много дълго. Трябваше ни просто малко време, за да се напаснем, да започнем да влизаме по-сериозно в единоборствата. Ще продължим да работим в тази насока, защото това е единственият ни шанс да се противопоставим на силните отбори в Лигата.

Сега ни очаква двубой срещу труден съперник, но и срещу него ще отидем и ще играем за победа. Ако ни се получат нещата, играем добре, играем с характер и се стараем в защита, нищо чудно да поднесем изненада и в Ботевград”, заяви треньорът на победителите Асен Николов.