понеделник , юни 24 2019

Берое с първа загуба в първенството

IMG_3556 copy

Баскетболният тим на Берое записа първо поражение в Националната баскетболна лига, след като отстъпи с 68:79 при домакинството си на Балкан Ботевград в мач от III-я кръг. По този начин старозагорци вече са актив от 2 победи и 1 загуба, колкото има и тима от Ботевград.

Гостите от Балкан започнаха силно срещата, водени от основния им реализатор Иван Лилов, който наниза три тройки в първата част. От другата страна беройци не успяха да намерят своя ритъм, което позволи на ботевградчани да дръпнат с 13 точки в края на първата част дошъл при 14:27 в тяхна полза. През вторите десет минути ситуацията на паркета не се промени особено. Гостите контролираха събитията и постоянно увеличаваха преднината си. Затова спомогна и фактът, че заралии така и не успяха да настроят играта си в нападение. От далечна дистанция „зелено-белите” бяха със само 1 успешна стрелба от 14 опита, срещу 5 за съперника от 12. Съвсем логично в края на първото полувреме авансът на ботевградчани бе 17 точки при 24:41 в полза на Балкан.

След почивката играчите на Любомир Минчев опитаха да се върнат в играта, но класата на съперника оказа своето влияние и гостите от Балкан успяха да задържат комфортния си аванс до края и се поздравиха с втората си победа в шампионата.

Най-резултатен за победителите бе Иван Лилов реализирал 19 точки, а с 10 завърши Ненад Сулович.

За Берое Диуейн Джаксън записа „дабъл-дабъл” от 29 точки и 13 борби.

В следващия кръг тимът на Берое гостува на Рилски спортист. Двубоят е на 31 октомври (петък) от 18:30 в Самоков.