вторник , ноември 19 2019

Победа и загуба за момчетата на Алекси Алексиев

boys_U14През изминалата неделя, БК Берое бе домакин на финалния турнир в група А при 14 годишните момчета от зона „Загоре“. На полуфинала, малките беройци победиха Розова долина (Казанлък) с 63:59 след продължение. Мачът започна нервно за домакините от Берое, а след първата част гостите от Казанлък дръпнаха с десетина точки. След полувремето нещата на терена не се промениха особено много и преднината от 7-8 точки за Розова долина се запази до заключителните 4-5 минути. Тогава Берое се вдигна на щурм и благодарение на няколко стрелби от разстояние, както и доза късмет резултата бе изравнен буквално в последните секунди. В продължението, момчетата на Алекси Алексиев успяха да удържат победата и се класираха за финалната среща срещу Тунджа(Ямбол), които по-рано победиха втория отбор на Делфин с лекота 107:16.
Във финала, разликата в класите оказа своето влияние и беройци отстъпиха с 70:42. В мача за третото място, Розова долина пък, победи Делфин-2 с 72:38. Така за следващия етап се класираха отборите на Тунджа(Ямбол) и Берое(Стара Загора).