понеделник , юни 24 2019

Втори голям удар за Берое в Теси-НБЛ !

FY6A6236След изненадващата победа над Рилски спортист в предишния кръг, БК Берое поднесе нова сензация за любителите на баскетбола. Тази вечер, в общинска зала „Стара Загора“, беройци надвиха и сребърните медалисти от турнира за купата на България – Черно море Порт Варна с резултат 70:67. Още в първите десет минути на мача се видя, че домакините съвсем не смятат себе си за обречени. След няколко обрата, частта завърши в полза на Берое – 15:11. Втората четвърт протече равностойно, а беройци съумяха да се оттеглят, като водещи в резултата – 33:30, за изненада на мнозина баскетболни специалисти. През второто полувреме, отборите продължиха да се стараят изключително много в защита. Тези действия предизвикаха доста грешки и от двете страни. В началото на последните 10 минути варненци изравниха, но Берое отново излезе напред и имаше преднина от 3-4 точки до последната минута. 50 секунди преди края домакините водеха с 66-64, а след тройка на Тихомир Желев разликата стана 5 точки и до края гостите не успяха да я преодолеят. Това е втора поредна победа за отбора на Берое, след идването на Любомир Минчев и общо трета за сезона. Отбора на Черно море Порт Варна от своя страна, допусна доста сериозна грешка в борбата за второто място с отборите на Балкан и Левски.
Берое спечели борбата под коша с 35-30 и беше по-добър от тройката от съперника си – 10/31 (32%) срещу 4/25 (16%). Старозагорци си подадоха повече асистенции и отнеха повече топки, въпреки че извършиха повече технически грешки. Варненци бяха по-силни в стрелбата под коша, където вкараха 40 срещу 20 точки, но това не им помогна.

Алекс Симеонов бе най-резултатен за победителите с 12 точки, а по 11 вкараха Тихомир Желев и Омар Стронг. 9 пък вкара Деян Карамфилов.

За варненци Милян Пупович завърши с 19 точки и 13 борби, а 13 отбеляза Джордже Тресач. За тима дебютира Дамян Кандич, но за 7 минути пропусна 4 пъти от тройката и завърши без точки в актива си.

В следващия кръг, БК Берое гостува на Ямбол в търсене на нова сензация, а варненци ще бранят второто място срещу Балкан.