вторник , декември 10 2019

Берое – Рилски спортист 72:93

Тази вечер се изигра вторият кръг от TESY – Национална баскетболна лига. БК Берое допусна второ поражение с резултат 93:72. Срещата започна силно за домакините и те поведоха с 5:0 благодарение на Домикик Фергюсън иДеян Карамфилов. Гостите от Самоков отговориха моментално с 6 безответни точки. От тук до края на частта те вдигнаха оборотите и тя приключи при 15:28.

През втория период, беройци играха равностойно срещу значително по-скъпата и опитна селекция, но в крайна сметка изгубиха частта с 15:17. Така на полувремето резултатът бе 30:45.

Добрата преднина на Рилски спортист се запази и през третата четвъртина. Пет минути преди края на мача, Берое съумя да намали до 11 точки пасив чрез две тройки на Юлий Арабаджийски. Скиорите се мобилизираха и спряха устрема на Берое и върнаха удобната за тях разлика. За домакините най-много отбеляза Мартин Раднев – 20 точки, а Доминик Фергюсъннаправи дабъл-дабъл 16 точки и 13 борби.

За Рилски спортист над всички бе Евън Равънел – 23 точки,12 борби,5 асистенции, 4 отнети топки и 2 „чадъра“. Добре му партнира Шон Барнет, който отбеляза 18 точки, хвана 7 борби, подаде 6 завършващи паса и отне 5 топки. Остън Калхун вкара 19 точки, а Корин Хенриприключи с 11 точки и 5 асистенции.

Участие в срещата отново не взеха контузените Тихомир Желев и Петър Загоров.

Представяме Ви и мнения на треньорите след срещата:

Росен Барчовски:

„ Нормална и очаквана победа за нас. Контролирахме резултата през цялото време .На няколко пъти губихме концентрация и по този начин пропуснахме да решим мача в по-ранен етап. Това се дължи, както на наши грешки в нападение и защита, така и на амбициозната игра на Берое. Въпреки, че са млад отбор ми харесаха със старанието си в отборен и индивидуален план. Независимо, че разликата стана 20 точки смятам, че се получи приятен за гледане двубой.”

Атанас Радев:

„Според мен това не беше пълният потенциал на отбора ни. Ако говорим в проценти – 30-40%. Прекалено млади и неопитни сме.

Все още не е ясно защо започваме добре първите 5 минути, а след това идва спад, докато не заиграем силно в последната част. Не мога да преценя дали се дължи на физическа подготовка, на подценяване или проблема е психологически. За четвъртата част съм сигурен, че другия отбор започна малко по малко да се пести. По този начин изглежда, че ние правим кой знае какво. Специално за този мач предупредих момчетата, че в нападение можем да имаме някакво оправдание за слабите моменти, но няма как да се отнасяме така към защитата.

Така или иначе два кръга не са достатъчни, за да си правим генерални изводи. Твърде рано е за това.
Относно мястото ни в таблицата – не бих могъл да давам прогнози. За момента всички са с големи амбиции. За мен е важно едно нещо – момчетата да играят добър баскетбол и да се развиват, като състезатели. Класирането ще дойде от само себе си.