понеделник , септември 24 2018

Берое загуби на старта в НБЛ

20 окт 2013

БК Берое загуби гостуването си на вицешампиона и претендент за титлата през новия сезон – Левски с резултат 113:77. Беройци започнаха силно срещата, като 4 минути след началото поведоха с 2:7. Сините се активизираха и с няколко бързи коша взеха предимство. Последваха 2 тройки на Мартин Раднев и Деян Карамфилов с помощта на които Берое отново поведе в резултата – 10:12. Липсата на опит и увереност, обаче, предизвика няколко грешки от страна на заралии, а опитния отбор на Левски се възползва веднага. Така сините затвориха първата четвърт при 27:16.

Втората част започна вихрено за гостите – тройка на Евгени Иванов, както и кош плюс фаул на Доминик Фергюсън. Възпитаниците на Тити Папазов взеха бързи мерки и спряха устрема на младите беройци. Домакините заиграха значително по сериозно в защита, а концентрацията в нападение също бе на ниво. От тук до края те не допуснаха никакви изненади.

Хубавата новина в този мач, е че дебют в НБЛ направиха юношите Петър Танков(18г.), Петър Русев(16г.) и Борислав Христов(16г.). Първите двама, дори успяха да вкарат и своите първи точки в лигата.

За домакините най-силно се представиха Павел Иванов и Христо Захариев, които вкараха съответно 24 и 22 точки. Добри впечатления остави и новото попълнение Джордже Мирчич, който се отличи с дабъл-дабъл 15 точки и 10 асистенции.

За Берое най-много отбелязаха Деян Карамфилов и Доминик Фергюсън – по 18 точки. Мартин Раднев остана с точка по-малко – 17.

Следващата седмица в Събота, 26-ти Октомври, Берое ще изиграе първото си домакинство за този сезон срещу Рилски Спортист.